Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські рятувальники - про минулорічну роботу (фото)

12 лютого 2015 р., 18:01

Нині надзвичайники розповіли про все, що робили минулого року.

12 лютого, у великому залі Закарпатської облдержадміністрації, за участі заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Василя Стоєцького, голови Закарпатської ОДА Василя Губаля, першого заступника голови Закарпатської обласної ради Михайла Поповича, керівники низки структурних підрозділів облдержадміністрації, Управління ДСНС та представники відділів з надзвичайних ситуацій райдержадміністрацій, міськвиконкомів та служб життєзабезпечення області відбулася нарада по підбиттю підсумків роботи територіальної підсистеми цивільного захисту Закарпатської області у 2014 році.

 

Як розповів у своїй доповіді начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей, загалом 2014-й рік відзначився покращенням ситуації майже по всім показникам. Впродовж року на теренах Закарпатської області виникло 5 надзвичайних ситуацій, із яких 4 – техногенного характеру й одна – соціального. Це на дві НС менше, аніж 2013-го. Так, у краї трапилося 1 464 пожежі, що на 10% менше за попередній рік. У вогні загинуло 20 осіб проти 46-ти у 2013-му. Травми отримали 17 людей, тоді як 2013-го ця цифра складала 33 особи.

Зменшилася й кількість некласифікованих надзвичайних подій. Приміром за 2013 рік їх було зареєстровано 418, а впродовж 2014 року – 364.

Групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення було здійснено 132 виїзди, під час яких було виявлено та знищено 2901 одиницю вибухонебезпечних предметів. Групою водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення з початку року було здійснено 41 виїзд, із них на водолазно-пошукові роботи – 16, знайдено та піднято 11 загиблих, проведено обстеження 14, паспортизовані 5 місць масового відпочинку на воді у Закарпатській області.

З метою забезпечення безпеки туристів підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини у 2014 році було здійснено 88 виїздів для виконання робіт за призначенням.

Далі з доповіддю про стан протипаводкового захисту Закарпатської області виступив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак. За ним про готовність до дій в умовах надзвичайних ситуацій розповів начальник служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович.

Не оминули учасники зібрання й питання налагодження роботи територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту, аби мінімізувати ризики втрат серед населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Насамперед йшлося про готовність захисних споруд та системи оповіщення населення. Так, на території області знаходиться 584 захисні споруди, які підлягають технічній інвентаризації. Протягом року фахівці провели інвентаризацію 262-ох таких об’єктів.

Нагальним є питання забезпечення ефективної роботи системи оповіщення населення на випадок виникнення надзвичайної ситуації. За словами в.о. начальника відділу з питань цивільного захисту Закарпатської ОДА Віктора Буришина, на сьогодні помітною є тенденція до зменшення кількості вуличних гучномовців та радіоточок, які використовуються для оповіщення людей. Відтак на часі – зустріч керівництва краю із представниками найбільших мобільних операторів України, аби ті в разі лиха надали свої потужності для інформування громадян.

У свою чергу голова Закарпатської ОДА Василь Губаль наголосив, що основна увага суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та напрямку діяльності повинна бути спрямована на заходи попередження надзвичайних ситуацій і облдержадміністрація буде докладати максимум зусиль щодо забезпечення безпеки наших краян та всіляко сприятиме реалізації заходів цивільного захисту населення області.

Серед основних завдань на 2015 рік заступник голови ДСНС України Василь Стоєцький вбачає приведення до ладу роботи територіальної підсистеми цивільного захисту, відпрацювання всіх питань, пов’язаних із діяльністю управління у режимі підвищеної готовності, організацію навчань особового складу і населення діям у випадку виникнення надзвичайної ситуації, приведення до готовності системи оповіщення та захисних споруд на території Закарпаття тощо.

На завершення наради відзначили найкращих працівників закарпатського управління ДСНС. За високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх обов’язків та вагомий внесок у справу реалізації державної політики у сфері цивільного захисту їм вручили почесні грамоти від Державної служби з надзвичайних ситуацій, Управління ДСНС України у Закарпатській області, Закарпатської ОДА та обласної ради.

У ДСНС України у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp