Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Музейникам краю роз’яснили, як діяти за надзвичайних обставин

27 серпня 2015 р., 10:23

Закарпаття відвідав представник Міністерства культури України, начальник управління музейної справи та культурних цінностей.

В рамках робочого візиту Василь Рожко провів нараду з керівниками музейних об’єктів області щодо їхньої готовності до виникнення надзвичайних ситуацій.

 

Ідеться як про природні катаклізми, так і про загрозливі для музейних фондів побутові ситуації, що особливо ймовірні сьогодні.

"Звісно, ми не припускаємо, що військовий конфлікт може поширитись углиб України, проте обізнаний значить захищений. – каже Василь Рожко. – За надзвичайних обставин, працівники музею повинні чітко дотримуватися правил цивільної оборони та злагоджено виконувати всі інструкції, які дозволять їм убезпечити в першу чергу себе, і, що також дуже важливо для держави, цінні музейні надбання від знищення терористами чи розграбунку мародерами".

Так, фахівці управління музейної справи та культурних цінностей надали музейникам перелік рекомендацій, як діяти за надзвичайних обставин у зоні збройних конфліктів чи терактів. Зокрема, рекомендовано організувати відповідну "Команду порятунку". В розданих музейникам інформаційних матеріалах описано покроковий план дій, починаючи від реагування на повідомлення про можливі загрози і закінчуючи вживанням заходів щодо стабілізації роботи музею після надзвичайної події.

Окрім того, представник профільного відомства звернувся до музейників, аби ті визначили перелік найбільш унікальних експонатів, які належить рятувати першочергово. До списку має увійти щонайменше 10% від музейної колекції. А разом із тим, Василь Рожко наголосив на необхідності здійснити фотодокументування всіх експонатів. "Це найшвидший і найдешевший спосіб зберегти свідчення про предмети музейних колекцій. Питаннями впорядкування більш, як 12 мільйонів одиниць державноо музейного фонду та створення відповідного електронного реєстру в нас не займалися роками й сьогодні це може зіграти з нами злий жарт. Приміром, про частину культурних надбань України, які зберігалися в музеях на території нині окупованого Криму, зараз не лишилося і згадки".

Натомість, начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба повідомив. Що відповідна робота з фотодокументування на Закарпатті ведеться ще з весни і до кінця місяця підійде до завершення. Це стосується всіх установ, окрім Закарпатського краєзнавчого музею, де опрацювання всього об'єму колекції ще вимагає додаткового часу.

До слова, аналогічні наради за участі представника Мінкультури відбулись уже в 16-ти областях.

Управління культури Закарпатської ОДА


Схожі новини

За спалювання сухої трави закарпатців притягатимуть до відповідальності
В ОДА відбудеться міжвідомча нарада за участі заступника Міністра соціальної політики України
Ужгородські рятувальники роз’яснювали підприємцям знизити небезпеку об’єктів
На Тячівщині допомога бійцям стала провідною темою наради (ФОТО)
Понад 40 мільйонів Височина інвестувала в Закарпаття (фото)
Скільки пунктів пропуску розбудуємо на українсько-угорському кордоні?
Як на Закарпатті підтримують військових? В облдержадміністрації говорили про соціальний захист учасників АТО
З керівниками ринків та супермаркетів провели нараду у міськраді (ФОТО)
Взаємодію Чопських прикордонників, Перечинської міліції та громадських формувань оцінили на "трійку"
В Ужгородській міській раді відбулося перше виїзне засідання міжвідомчої робочої групи з питань ромської стратегії при Кабміні (ФОТО)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp