Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Норвежці познайомились із Закарпаттям

14 жовтня 2015 р., 16:29

Москаль розказав про все, не приховував нічого

Посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен та Посол Норвегії в Угорщині Туве Скарстейн в рамках візиту на Закарпаття у середу, 14 жовтня, зустрілися із головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем.

Гості цікавилися економічною ситуацією в області, життям угорської нацменшини на території краю, а також співпрацею Закарпаття з сусідніми державами. Однак перш за все дипломати наголосили на всебічній підтримці Норвегією України, - йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської ОДА.

-- Норвежці стратегічні партнери українців і наша країна підтримує Україну у цей історичний час. Серед інших держав Норвегія теж застосувала санкції проти Росії. Країна виділила 50 мільйонів євро на спільні з Україною проекти тож в нинішній ситуації ми справжні друзі України,. Саме тому ми прагнемо дізнатися про державу якомога більше – не тільки про столицю, а й усі регіони, - наголосив Йон Елведал Фредріксен.

Геннадій Москаль, у свою чергу, щиро подякував за роботу Норвежського фонду на сході країни.
--Під час моєї роботи на Луганщині, там працювало декілька міжнародних фондів. Але саме Норвежський фонд був найбільш оперативним та гнучким: надавав допомогу мешканцям після обстрілів продуктами харчування, будівельними матеріалами, дровами.

{g}

Щодо Закарпаття, керівник краю наголосив – всі національності, які живуть на території краю, зокрема і стодвадцятитисячна угорська громада, мають право здобувати освіту на рідній мові. Налагоджена тісна співпраця з усіма сусідніми країнами – членами Євросоюзу.

--Ми дякуємо за допомогу, яку сусідні держави надають національним меншинам Закарпаття – на реалізацію соціальних освітніх культурних проектів. Тим більше зважаючи на важку соціально-економічну ситуацію в державі.

Не оминули увагою норвежці і події у Мукачеві, які сталися 11 липня, цікавилися їх причинами та наслідками. Геннадій Москаль запевнив дипломатів – то був поодинокий випадок. Зараз, за його словами, на Закарпатті ситуація в цьому плані спокійна.

--Наш край відвідує дуже багато туристів. У зв’язку зі втратою Криму, популярність Закарпаття серед «внутрішніх» туристів зросла. Крім того, ми плануємо перенести в область конференції, симпозіуми та спортивні заходи, які зазвичай відбувалися на півострові. Кращого краю для їх проведення, я певен, не знайти, - поділився планами Геннадій Москаль.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com