Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Михайло Колодко підготував для Мукачева цілу серію скульптур

24 жовтня 2015 р., 17:03

Мукачево - місто з цікавою історією

Це вже друга за ліком в місті скульптура від стульптора Михайла Колодка та туризмознавця Федора Шандора.

– Є таке містечко, в якому була створена перша пивоварня на території України у 1701 році. Це містечко, у якому відбулося історичне знамените весілля Ілони Зріні та Імре Текелі. Це містечко, в якому народилося багато відомих людей, таких художників, як Міхай Ліб, де було одне з найбільших кельтських городищ. Це Мукачево. І це місто заслуговує на те, аби історична пам’ять була відновлена і не починалася лише з 1945 року з приходом Радянського Союзу, а саме з тих древніх часів, коли тут творилася справжня історія і коли Мукачево було прославлене на увесь світ. Один з тих, хто прославив це місто – Ференц Ракоці ІІ – людина, яка творила історію на початку XVIII століття, яка зламала та створила багато політичних союзів, – сказав професор УжНУ Федір Шандор.

Скульптурку встановили на вулиці Пушкіна, тому що до 1945 року саме вона носила ім’я Ференца Ракоці. Навколо скульптури є надпис: "З Богом за Батьківщину і Свободу". Це лозунг, який був популярний у Мукачеві в 1703 році.

{}

– Ми підготували для Мукачева цілу серію скульптур, які будуть представляти найважливіші періоди історії міста та району. Ференц Ракоці називав той народ, що йшов за ним, "найвірнішим народом", і це дуже велика честь для нас бути нащадками людей, яких так називали. Сподіваємося, що ці гени досі живуть в нас і наші люди готові боротися за свободу, мир і за правду. Ця скульптурка є гротескна, символічна, вона стоїть на колоні, яка знизу обладнана символічними кільцями. У давні часи до таких прив’язували коня, у наш же час – це стовп для паркування залізного коня, – розповідає скульптор Михайло Колодко.

Незабаром мукачівцям слід чекати на нові скульптурки від Михайла Колодка та Федора Шандора. Утім, кому саме вони будуть присвячені – поки таємниця.

Varosh
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp