Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Правила відбору на Євробачення можуть змінити

25 лютого 2019 р., 23:05

У Кабміні заговорили про зміни у правилах відбору на Євробачення.

У Кабміні після скандалу з MARUV заговорили про зміни у правилах відбору на Євробачення.

У правила відбору представника від України на пісенний конкурс Євробаченняпотрібно внести зміни, щоб уникнути скандальної ситуації, яка виникла цього року з переможницею, співачкою MARUV. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко в ефірі ток-шоу на телеканалі Прямий.

За його словами, у самі правила відбору потрібно ввести обмеження для тих виконавців, які гастролюють на території Росії.

"Це навіть не в законі, а в правилах відбору. Оскільки Євробаченням в Україні займається суспільний мовник. Тому що саме Суспільне телебачення є членом Європейського мовного союзу, а Європейський мовний союз проводить цей конкурс. І ось вони самі визначають правила відбору. Можуть взагалі без будь-яких публічних конкурсів просто призначити, можуть провести якийсь вузький експертний конкурс, а можуть із залученням експертів і також широкого голосування. Як вони будуть вибирати надалі - це їхня прерогатива, виключні повноваження", - зазначив чиновник.

За його словами, необхідно чітко передбачити у правилах проведення відбору, що артисти, які гастролюють або гастролювали в Росії, не мають права брати участь у відборі міжнародного пісенного конкурсу Євробачення від України.

"Це ж не якийсь конкурс, де просто учасник або учасниця беруть участь зі своєю композицією. А це конкурс, який передбачає представника країни, тобто України. І, по суті, такий представник відразу потрапляє під пильний прес уваги з різних сторін, він також є представником нашої культури. Він повинен відповідати високому статусу представника країни, а не тільки самого себе. І тому виник такий конфлікт навколо цьогорічного відбору", - додав Кириленко.

Він підкреслив, що учасник від України на Євробаченні представляє не себе, а державу. "І тому є складна система відбору. Є багатосторонні договори між Суспільним телебаченням і компанією, яка проводить відбір, між Суспільним телебаченням і Європейською мовною спілкою. Є правила Європейської мовної спілки, є правила відбору Суспільного телебачення. І тут ніде не повинно бути жодного пробілу на цьому довгому шляху", - підсумував Кириленко.

Раніше стало відомо, що співачка MARUV, яка здобула перемогу в національному відборі на Євробачення-2019, прокоментувала ситуацію з відмовою їй в участі у пісенному конкурсі і заявила, що умови їхнього контракту "кабальні".Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp