Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У лісівників Закарпаття відбулись захоплюючі та видовищні змагання (Фото)

24 квітня 2016 р., 14:25

Філігранну точність та яскраве видовищепродемонстрували профксійні лісоруби Закарпаття

Міцні хлопці та кращі лісівники ДП «Виноградівське ЛГ» провели районні традиційні змагання вальників лісу - збирали бензопили, вправно обрізали гілки та розкряжовували колоду. Показали свою звичайну повсякденну роботу. Хто найкраще впорався із завданнями - розсудили жюрі.

Про ц е повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Так за звання кращий «вальник лісу» змагалися лісоруби трьох лісництв – Виноградівського, Шаланківського і Затисянського. Головний акцент організатори заходу робили на дотриманні вимог охорони праці під час виконання усіх вправ, оскільки проведення змагань було приурочене Всесвітньому дню охорони праці, що проходить цьогоріч під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

До складу журі, яке очолив провідний спеціаліст з охорони праці ДП «Виноградівський лісгосп» Дмитро Зейкан, увійшли компетентні фахівці лісової галузі краю, а також спеціаліст Управління Держпраці – головний державний інспектор сектору нагляду в АПК та СКС Мирослав Феделеш.

Спостерігати за гарячими баталіями мали змогу і студенти Закарпатського лісотехнічного коледжу, деякі з яких зараз проходять виробничу практику саме в цьому господарстві.

Відкрив змагання директор Виноградівського лісгоспу Василь Агій. Василь Омелянович звернувся до учасників з напутнім словом, в якому висловив прохання чітко виконувати усі правила безпечної поведінки, дотримуватись відповідних настанов та рекомендацій. Показати все, на що здатні, вальники прийшли туди, де працюють кожного дня. І запропоновані вправи - це теж їхня щоденна робота. Щоправда, у цих змаганнях вправлялися вже й на швидкість.

Перед початком змагань провели спільні тактико-спеціальні тренування лісової охорони і «надзвичайників» з гасіння умовної лісової пожежі. Адже успішне виконання таких навчань може стати у майбутньому запорукою оперативних та злагоджених дій під час ліквідації реальної надзвичайної події.

«Подібні змагання не рідкість, як в нашій країні, так і за кордоном, - каже головний суддя змагань Дмитро Зейкан. Адже тільки в конкуренції можна підвищити свій професійний рівень».

За словами судді, змагання проводяться на ділянках, призначених для санітарних рубок, і після проведення змагань там залишаться дерева, які дадуть максимальний приріст на даній ділянці.

{g}

Ігор Жолдош, переможець змагань:

«План, план у нас є, треба виконувати. А взагалі щоб валити ліс - передусім потрібна пилка в повній бойовій готовності. Тому перше завдання - монтаж ланцюга на бензопилі. Наступне завдання - зрізання гілок та обрізування сучків. Тут потрібна точність майже до міліметра. Важливо, щоб розріз не порушив деревину стовбура. Адже якісна обробка деревини на початковому етапі - запорука її відповідності всім стандартам якості».

Переможців організатори нагородили преміями, кубками та грамотами.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com