Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чому закарпатцям не варто пізно вечеряти

28 вересня 2016 р., 19:30

Розпівідає дієтолог

У краї.

Ми пізно приходимо з роботи, затим доки ще зготуємо їжу, то сідаємо вечеряти вже о 9-ій, що є суттєвою помилкою.

Лікар-дієтолог із Закарпаття Оксана Скиталінська переконує, що «Їжа після шести» шкодить не лише фігурі, але і мозку: якщо регулярно вечеряти в пізній час, це може погано позначитися на пам'яті і здатності до навчання. Про це вона пише на сторінці у Фейсбуці.

Ось чому шкідлива пізня вечеря:

- Пізня вечеря загрожує метаболічними розладами, які можуть привести до появи надмірної ваги і діабету 2 типу.

- Вчені з Університету Вандербільта (США) висловили припущення, що тут вся справа в порушенні біологічного годинника: збитий добовий ритм змушує клітини починають поглинати поживні речовини в будь-який час, що призводить до накопичення жиру, розвитку нечутливості до інсуліну і т. д., аж до діабету.

-Однак пізня вечеря шкодить не тільки обміну речовин, але й діяльності нервової системи.

Крістофер Колвелл разом з колегами з Каліфорнійського УНІВЕРСИТЕТУ в Лос-Анджелесі вирішив перевірити, як буде змінюватися поведінка мишей, якщо годувати їх не тоді, коли належить.

Миші активні вночі, удень же вони зазвичай сплять.
Деяких тварин годували тоді, коли вони не спали, інших же годували тільки вдень, тобто в явно позаурочний час.
Миші швидко розуміли, коли чекати їжу, і самі прокидалися, щоб поїсти.

Незважаючи на змінений добовий розпорядок, час на сон у них не зменшувалася. Тобто, хоча деякі миші їли не за правилами, потім вони спали той же час, що і їх «колеги», що жили за "правильним" розкладом.

Перед тим, як збити мишам розпорядок дня, їх поміщали в клітку з якимись двома предметами, щоб тварини їх обстежили і запам'ятали. Після «перепрограмування» тварини знову опинялися в клітці з двома предметами, один з яких повинен був бути їм знаком (вони бачили його до початку експерименту), а інший - ні.

Миші, яких годували в "правильний" час, не звертали уваги на знайомий предмет, але посилено вивчали інший, незнайомий.
А ті, кого годували в позаурочний час, ніби забували, що один з об'єктів вони вже бачили, і з однаковим завзяттям вивчали обидва.

В іншому варіанті досвіду тварин лякали, після чого знову поміщали в те оточення, де їм довелося відчути страх. Результати були схожі: миші зі зміненим добовим графіком вдруге відчували менший страх, забуваючи про те, що їм довелося тут перенести.

Виявилося, що їжа у пізній час погіршує здатність до навчання - ті, кого годували неправильно, витрачали більше часу на те, щоб запам'ятати що-небудь, в порівнянні з мишами, що жили по нормальному графіку. Результати експериментів дослідники доповіли на останній щорічній конференції нейробіологічному товариства у Вашингтоні

Відомо, що схоже погіршення пам'яті відбувається при синдромі зміни часового поясу, або джетлаг, причому в цьому випадку погіршення спостерігали як у мишей, так і у людини. Очевидно, і при джетлаг, і при пізньому вечері має місце збій біологічного годинника, що призводить до схожих наслідків.

karpatnews.in.ua

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp