Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Екологи-іноземці зійшлися із закарпатськими колегами

21 вересня 2014 р., 19:02

Чехи Шукали спільності у роботі із фахівцями нашого краю.

Делегація працівників найбільшого в Чехії Нацпарку «Крконоші» минулого тижня чотири дні перебувала у Національному природному парку «Синевир».
ї


«Наші парки мають багато спільного, – розповідає спеціаліст з міжнародних проектів НП «Крконоші» Міхаель Гошек. – Проте у «Синевира» цікава і дика природа, більше збережених природних лісів. У Крконоському парку велике антропогенне навантаження на територію, адже парк відвідує щороку близько 6—8 мільйонів туристів, прокладені лижні траси та багато маршрутів для мандрівників. Тому у вас природа краще збережена».

Національний парк «Крконоші» створений у 1963 році, має площу 39 тис. га. Це територія гірського хребта в північній частині Чехії та на південному заході Польщі. Вершини пологі, схили внизу вкриті сосновими та буковими лісами, а вище – ялицевими та ялиновими. «Крконоші» головує в Асоціації європейських парків (Europarc Federation).

Чеські природоохоронці відвідали НПП «Синевир» у рамках угоди про співпрацю між двома установами, яка була підписана в червні у місті Врхлабі. Мета угоди – співпраця у сфері охорони природи, реалізація різних проектів, програм обміну досвідом, розвиток екологічного туризму, допомога у вирішенні подібних проблем та виконання спільних завдань.

«Приїзд чеських колег – це лише перший крок у виконанні угоди, – розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. – За умовами договору, співпраця між парками передбачає моніторинг біорізноманіття, організацію екологічної освіти, сприяння розвитку екотуризму, менеджмент природних екосистем».

Під головуванням Миколи Дербака відбувся круглий стіл, під час якого працівники із двох природоохоронних установ обмінялися досвідом, окреслили майбутні шляхи спільної роботи. Чеські колеги відвідали візит-центр установи та музей лісу і сплаву, пройшли екологічною стежкою до Дикого озера, ознайомилися з роботою Центру реабілітації бурих ведмедів, побували у букових пралісах парку, що біля г.Красна, оглянули село Колочава.

Марія ШЕТЕЛЯ,
Міжгірський район


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp