Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Медицину в Закарпатті потрібно реформовувати негайно, без вказівки Києва

25 лютого 2015 р., 17:46

Місяця достатньо

Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль взяв участь у засіданні колегії обласного Управління охорони здоров'я, яка була присвячена підбиттю підсумків роботи галузі за 2014-й рік. Вислухавши доповідь начальника управління Василя Скрипа та низки спеціалістів за профілями, керівник області звернувся до медиків з кількома конкретними пропозиціями і питаннями. 

Василь Губаль підкреслив: "Багато з тих, хто мав слово, навів чимало статистики. Але, на жаль, я почув мало пропозицій для розвитку галузі - стосовно кроків, які потрібні, аби покращити якість надання медичних послуг на Закарпатті. Вважаю, що ми разом несемо за це відповідальність та запрошую до активної роботи для цього, для змін у сфері". 

"Саме про це я хотів би чути на колегії. Адже говоримо про фінансування галузі, про потребу в обладнанні, облаштуванні закладів, але ви не згадуєте потреби оптимізації. Наведу такий приклад: близько 70 мільйонів гривень на рік виділяємо на стоматологічні поліклініки. Водночас люди пільгових категорій, які мають право на оплату такого лікування коштом бюджету, звертаються до мене на прийомі про те, що потребують цього й мають із цим проблеми. У той же час всі ці структури беруть кошти за послуги. Може, нам варто перевести заклади на госпрозрахунок, а пільговикам - оплачувати з бюджету лікування у приватника? Також маємо заклади, коли при десятках працюючих у лікарні там 5 хворих у стаціонарі. Це хазяйський підхід? Наголошую: необхідна оптимізація. Аналіз ситуації і бачення ми вже маємо, треба прийняти вольове рішення і рухатися далі ", - сказав Василь Губаль. 

Керівник краю зазначив: треба визнати, що медицина фактично вже є платною, та реально оцінювати ситуацію для того, аби запровадити дієві реформи. "Коли б ми об'єдналися і провели оптимізацію мережі лікарень – я ж не кажу про сільських лікарів, вони потрібні на місцях – ми могли б покращити стан справ у галузі принципово. Хочу, щоби ми вже переходили від слів до діла. Думаю, місяця вистачить. І не варто чекати, доки нам спустять вказівку з Києва – потрібно самим ініціювати і втілювати зміни. Я ж у цій сфері переживаю за єдине - аби закарпатці мали якісні медичні послуги й ми могли відновити довіру людей", - акцентував Василь Губаль. Також голова згадав про "перепустки в лікарню" – тобто про практику, коли лікарі та медичний персонал масово працюють на 0,25 ставки. "Що це? Це просто перепустка в лікарню – аби заробляти там гроші "поза касою". Слід з цим наводити порядок. Треба робити так, аби людина мала повну ставку, була відповідальна, мала можливість віддавати себе роботі, а не чекала від пацієнтів подяки", - відзначив він і повідомив, що йтиметься про атестацію робочих місць, а також про заборону безконтрольного прийому на роботу в лікарні. 

Затим Василь Губаль повів мову про потребу затвердження керівників медичних закладів в області на сесіях місцевих рад, щоби вони були підконтрольні громаді. Також обговорили і потреби на Закарпатті потужного пологового і перинатального центру. Та про перспективи створення обласної страхової компанії, яка б допомогла запровадити нові підходи щодо забезпечення медичної допомоги в області - не очікуючи директив з Києва, розпочати ці процеси на Закарпатті. Насамкінець голова ОДА нагадав медикам на потребі повної прозорості використання державних коштів та закликав фахівців до співпраці, об'єднання зусиль заради якісних зміну у галузі охорони здоров'я на Закарпатті. 
Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp