Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Електронну медицину повністю адаптують до липня

21 грудня 2017 р., 14:00

Стало відомо нещодавно

Можливості електронної системи охорони здоров’я eHeflth (Ужгород) презентували сьогодні керівникам медичних закладів нашого міста. До 1 липня наступного року її планують повністю напрацювати, адаптувати, для повноцінного функціонування з другого півріччя 2018-го.

Представники ТОВ «Ілайф» із Києва, яке розробило вже чимало електронних сервісів для медустанов, регіонів, МОЗ сьогодні навели приклади вже розроблених ними програмних продуктів – «Доступні ліки», регіональні інформаційні системи для кількох міст та областей, «Фармакорішення» для реєстрації в Україні медпрепаратів, загальнодержавного сервісу для ВІЛ-інфікованих тощо.

Ключовим при розробці сервісу є зручності насамперед для кожного пацієнта, у тому числі й через мобільні додатки. Електронна картка заводиться з моменту народження (з даними пологового будинку), туди вноситимуться всі відомості – про симптоми, діагнози, результати лабораторних аналізів, апаратних обстежень, призначені препарати, надані в стаціонарі ліки, проведені щеплення, профілактичні огляди тощо. Шкільні медпрацівники теж будуть інтегровані в систему. Буде можливість електронного запису на прийом до лікаря, а при підключенні аптек і можливість подивитися де є необхідний препарат і за якою ціною.

Чималі можливості і для лікарів та управління закладами і всією системою охорони здоров’я міста. «Сервіси переорієнтовують мислити не бюджетами, а послугами, буде відбуватися повне адміністрування пацієнта», – наголосив представник «Ілайф». Дані про кожне звертання до медиків кожного хворого в режимі онлайн формуватимуть статистичні відомості, які дадуть змогу аналізувати діяльність закладів, всіх лікарів, оптимізувати кадрові ресурси, бачити загальну захворюваність, наявність ліків, яке обладнання потрібно тощо. Кожен медик працюватиме з комп’ютером, внесені дані не можна буде виправити, використані препарати списуватимуться не загалом, а персоналізовано, відтак значно зросте відповідальність кожного лікаря.

Діятиме і передача даних між закладами, вибудовану регіональну (міську) систему можна буде інтегрувати в загальнонаціональну, якщо приймуть на державному рівні, то й запровадити електронний рецепт, а це – тренди реформування медицини.

Головні лікарі закладів цікавилися вартістю кожного комп’ютерного робочого місця, інтегруванням уже напрацьованого, захистом персональної інформації, етапами впровадження, внесенням досі наявних паперових відомостей.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак відзначив, що кошти для реалізації залучатимуться і з міського бюджету, закладів, і за проектами співробітництва у рамках транскордонних програм з європейських фондів.

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що впровадження електронної системи міської охорони здоров’я, так само як і впровадження електронного документообігу в роботі Ужгородської міської ради орієнтовані на зручності для ужгородців, ефективне управління закладами, реалізацію реформ в українській медицині, запровадження європейських стандартів охорони здоров’я.

Ужгородська міська рада

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp