Захід проводять: Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" спільно з Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради у рамках виконання проекту «Соціальна турбота про здоров'я» (програма транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020»).Станом на липень 2019 р. в Ужгороді 5383 особи з інвалідністю, з них 486 дітей. В області цей показник сягає понад 65 тис. Міжнародний день людей із інвалідністю - не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, - зазначали на заході організатори. Тому привернути увагу саме до цієї теми вирішили незвичним способом.
Під час акції учасники почули особисті історії закарпатців з інвалідністю, а також дізналися, як використовувати спеціалізовані засоби для пересування. Сміливці випробовували візки та пробували пересуватися, як це щодня роблять люди з особливими потребами. Поряд проходив ярмарок виробів, які підготували міські громадські організації. Поспілкуватися можна було за чашкою гарячого чаю чи кави.
Мер Ужгорода
Богдан Андріїв зауважив, що новий проект передбачає матеріально-технічну допомогу. В місті діє кілька потужних громадських організацій, які займаються вирішенням проблем людей з особливими потребами, тож новий проект -- суттєва підтримка в їхній роботі. «Це ще один крок до того, щоб ці люди повністю були адаптовані до успішного життя у нашому місті», - зазначив мер.
Із Закарпаття відібрано 36 пропозицій за результатами конкурсу Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020». Проєкт «Соціальна турботу про здоров’я» - один з них. Про це розповіла
Наталія Лихольот, представниця Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020»: “Програма охоплює прикордонні території Угорщини, Словаччини, Румунії, пріоритетними в Україні є Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області». 14 листопада стартував останній конкурс проєктних пропозицій із загальним бюджетом 17,3 млн євро. Останній день подання заявок – 13 лютого 2020 року.
Василина Марко, керівниця Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" зауважила: « Я щаслива, що нашу організацію відібрали як окрему частину проекту. 18 років досвіду нашої організації дає можливість ефективно працювати з людьми з інвалідністю та вирішувати їхні проблемні питання, - каже Василина Марко. - Ми будемо проводити соціально-психологічні тренінги і робочі зустрічі, визначаючи потреби клієнтів. Також у нас будуть нові напрямки роботи. Сьогодні найбільш болюча тема – це географічна доступність та транспортна».
Олександр Білак, заступник міського голови, додав, що цього року у конкурсі вперше брала участь така велика кількість громадських організацій та благодійних фондів, які займаються захистом прав інвалідів. «Завдяки підтримці проектів ми отримали можливість не тільки підтримати організації обладнанням, але й створити умови для розвитку, - каже Олександр Білак. - Важливим буде також обмін досвідом, який стимулюватиме учасників створювати довгострокові сталі проєкти для ужгородців з особливими потребами різного віку: від раннього втручання і до дорослих».
Повна назва проекту: Удосконалення послуг з догляду за здоров'ям в соціальних закладах. Мета -- покращити здоров'я клієнтів закладів соціальних послуг у Кошицькому краї та Закарпатській області. Термін реалізації проекту: 01.11.2019 - 31.10.2021
Загальний бюджет проекту: 376 744,14 євро, в тому числі, внесок ЄС: 339 069,72 євро.
Головний одержувач: Кошицький самоврядний край (Словаччина). Одержувачі: - Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" та Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради.