Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські лісівники кожного дня ризикують більш ніколи не повернутись додому

10 квітня 2014 р., 09:07

Невтішними виявилися наслідки планової перевірки стану промислової безпеки та охорони праці суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, проведеної з початку року фахівцями територіального управління Держгірпромнагляду

Як повідомив начальник державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці теруправління Сергій Петьовка, під час перевірок 36 суб’єктів господарювання різних форм власності державні інспектори виявили 824 грубих порушень нормативно-правових актів з охорони праці. 

Серед найбільш характерних – недотримання вимог щодо оформлення карт технологічного процесу розробки лісосік. Не вказуються, зокрема, напрям та крутизна схилу, марка та номери трелювальної техніки; відсутні записи про забезпеченість працівників допоміжними засобами та пристроями для безпечного звалювання дерев, методи під трелювання деревини до основних трелювальних волоків тощо. Крім того, акти готовності лісосік підписуються без попереднього проведення усього необхідного комплексу підготовчих робіт – підготовки земляних спусків, облаштування, трелювальних волоків, верхніх складів. 

Чимало питань виникло у перевіряючих і щодо звалювання дерев бензомоторними пилками, яке проводиться з грубими порушеннями «Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості». 

Мали також місце факти проведення лісосічних робіт працівниками бригад без сигнальних жилетів і захисних касок; експлуатації трелювальної техніки без відповідних технічного огляду, реєстрації та обліку. Деякі лісоруби допускаються до робіт підвищеної небезпеки навіть без проходження щорічного навчання та перевірки знань з питань охорони праці тощо. 

За результатами перевірок до адміністративної відповідальності у вигляді штрафних санкцій притягнено 46 службових осіб, у т.ч. 15 перших керівників. На усунення виявлених порушень видані обов’язкові до виконання приписи. 

Довідково: За три останні роки у лісовому господарстві Закарпаття сталося 11 нещасних випадків, під час яких загинуло сім працівників.


Територіальне управління Держгірпромнагляду в Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com