Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Влада Закарпаття з громадськістю співпрацюватимуть над реалізацією антикорупційних ініціатив

20 серпня 2015 р., 20:31

Нарада відбулася сьогодні....

Сьогодні у Закарпатській ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Михайла Рівіса відбувся «круглий стіл» із громадськими організаціями для визначення спільних дій у боротьбі з корупцією в краї.

 

У ході заходу за участі багатьох представників громадських об’єднань обговорювалися актуальні питання співпраці із запобігання корупції, подолання та мінімізації корупційних проявів в органах державної влади. Зазначалося, що нині найбільша корупційна складова зосереджена у земельних питаннях, лісовому господарстві та фіскальній службі, яка різними методами постійно тисне на бізнес.

Михайло Михайлович зауважив, що експертні або аналітичні групи громадських організацій можуть розраховувати на підтримку влади, виявляючи корупційні ризики в держструктурах, проводячи контроль за адмініструванням тендерів, а також допомагаючи систематизувати скарги та пропозиції, та налагоджуючи прямий діалог обласної адміністрації з громадянами. «Без участі громадськості - корупцію в держорганах не вирішити», - підкреслив Михайло Рівіс. – Готуйте проекти за європейськими моделями антикорупційних заходів, будемо лобіювати в уряді та залучати іноземні гранти під їх реалізацію».

Відтак учасники обговорили різні випадки корупційних дій представників влади та домовились про подальші контакти для систематичного обміну своїми напрацюваннями в антикорупційному напрямку для їхнього втілення на місцевому рівні. А один із учасників обурювався інформацією на бігбордах із лозунгом «Влада руйнує мир на Закарпатті!». Він сказав, що це політична корупція і силовики мали б давно відреагувати на протидержавницьку діяльність.

Зокрема, повідомляти про виявленні факти вчинення корупційних правопорушень спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції. Присутній заступник головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмаші розповів основні законодавчі аспекти із запобігання корупції, про права громадських об’єднань. Серед основних – здійснювати громадський контроль за виконанням законів, інформувати краян

В.о. директора департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр, який нещодавно повернувся із семінару в Європейській академії Берліну, поділився набутим досвідом. «Основними напрямками щодо доброго урядування у ФРН є оцінювання діяльності уряду та адміністрації, антикорупційні підходи в сучасному управлінні. Зокрема, запобігання і подолання корупції, система оплати праці та чесність у сплаті податків, відповідність внутрішнім принципам та внутрішня перевірка», - зазначив Едуард Миколайович.

У результаті жвавого обговорення громадськість запропонувала ряд підходів до вирішення цієї проблематики в окремих галузях та структурах. Серед найпроблемніших – це сфера державних закупівель, судова та правоохоронна система, які потребують серйозних реформ, необхідність зменшення та спрощення дозвільних операцій. Ще одним із побажань учасників була максимальна прозорість влади та відкритість, а також залучення громадськості на етапі формування різноманітних регіональних програм.

Насамкінець учасники відзначили важливість громадського аудиту діяльності влади, виявлення корупційних схем та донесення інформації про свою діяльність до широкого кола громадськості.

Прес-служба Закарпатської ОДА



Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp