Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Що треба знати закарпатця про вірус Зіка

18 лютого 2016 р., 14:20

Небезпека - в комарах

За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вірус Зіка передається людині при укусах заражених комарів роду Aedes, здебільшого виду Aedes aegypti, що живуть у тропічних регіонах. Ці ж комарі є переносниками лихоманки Денге, Чикунгуньи й жовтої гарячки.
Комарі роду Aedes зазвичай нападають зранку та у вечірній час. В Україні комарів цього виду не зареєстровано, проте існує ризик завезення їх з ендемічних країн (наприклад, у багажнику машини, на рослинах). Найближчі до України держави, де встановлена наявність Aedes aegypti та Aedes albopictus це: Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція.
Захворювання, викликане вірусом Зіка, розповсюджене у тропічних районах з великими популяціями комарів. Відомо, що вірус циркулює в Африці, Північній і Південній Америці, Азії й Тихоокеанському регіоні. Перші повідомлення про спалахи хвороби, викликаної вірусом Зіка, надійшли з Тихоокеанського регіону в 2007 і 2013 роках (острова Яп і Французької Полінезії відповідно), а також у 2015 році з Америки (Бразилія й Колумбія) і Африки (Кабо-Верде). Крім того, більш ніж в 13 країнах Північної й Південної Америки були зареєстровані окремі випадки інфікування вірусом Зіка, що свідчить про його швидке поширення. Кілька туристів, інфікованих вірусом Зіка, уже виявлені у Європі, Росії та Китаї, однак хвороба не поширюється далі, оскільки нині відсутня активність комарів. З початком весняно-літнього періоду ризик поширення вірусу Зіка зросте.

Ознаки й симптоми. Зазвичай вірус Зіка викликає захворювання легкого ступеня із симптомами, що з'являються через кілька днів після укусу інфікованим комаром. У більшості людей хвороба супроводжується незначним підвищенням температури й висипом. Інколи може розвиватися кон’юнктивіт, болі м'язів і суглобів, загальна слабкість. Через 2-7 днів симптоми зазвичай минають.

Лікування. На даний час специфічного лікування та вакцини не існує. При підозрі на дане захворювання рекомендується відпочинок, вжиття великої кількості рідини та прийом препаратів для усунення болю й лихоманки. При погіршенні самопочуття слід звернутися по медичну допомогу.

Профілактика. Наявність комарів-переносників і місць їх розмноження вказує на значний ризик інфікування вірусом Зіка. Найефективніший спосіб профілактики — спеціальні засоби захисту від укусів комарів (спреї, мазі тощо), одяг (бажано світлих тонів), що закриває якомога більшу частину тіла, варто також застосовувати фізичні бар'єри, такі як москітні сітки, зачинені двері й вікна. Важливо не накопичувати воду у відкритих ємкостях, які можуть стати місцем розмноження комарів.

При плануванні подорожей варто проконсультуватися у закладах охорони здоров'я щодо профілактики захворювань, які викликаються вірусом Зіка а також інших хвороб, що передаються комарами.


Головне Управляння Держсанепідслужби у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp