Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські боксери - одні з найсильніших в Україні

27 квітня 2016 р., 17:10

Ви можете приєднатись до мужньої команди

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція з нагоди завершення на Закарпатті Чемпіонату України з боксу. Йшлося про досягнення закарпатських спортсменів та стрімкий ривок у їхньому розвитку.

Михайло Данило, перший віце-президент Федерації боксу Закарпаття, майстер спорту міжнародного класу розповів: «Чемпіонат України пройшов на високому рівні та став престижним для Закарпаття заходом. Участь у ньому взяли 286 спортсменів з усіх регіонів України. Наша збірна була представлена 20 учасниками (за віком – школярі). За загальним рейтингом ми посіли 4 місце. Це неабияке досягнення, адже ще у 2014 році Закарпатська область була на останньому 26 місці, а після її перезавантаження в 2015 році - бокс стрімко почав розвиватися. Минулоріч збірна Закарпаття - увійшла в десятку кращих, а вже у 2016-му ми увійшли в п’ятірку найсильніших команд держави по віковій категорії - школярі».

Ігор Замятін, віце-президент Федерації боксу Закарпаття з навчально-тренувального процесу, Заслужений тренер України прокоментував досягнення: «Закарпатці тренувалися й раніше, проте не вистачало матеріальної і тренерської підтримки. Одиниці їздили на чемпіонати, не проводилось зборів. Напередодні ми провели серйозні 14-денні збори із дуже насиченою програмою, тренування – тричі в день. Для юнаків це стало серйозним випробуванням. Вони вставали о 7-ій ранку і закінчували день вечірнім тренуванням. Утім, ми зрозуміли, що маємо, що показати і водночас підтримали спортсменів, адже для них дуже важлива мотивація та психологічна підтримка. Спасибі спонсорам та доброзичливцям, окрема подяка Василю Васильовичу Петьовці, який самостійно профінансував проходження навчально-тренувальних зборів в місті над Латорицею».

Михайло Данило додав: «Як федерація, ми активно розвиваємося, завдяки президенту Андрію Стрижаку, тренерам та всьому складу федерації. Плануємо відкрити свій зал в Ужгороді, прийняти ще більше дітей та активізувати розвиток спорт тут, адже наразі лише 2 спортсмени у збірній області – ужгородці. Великі надії покладаємо на роботу голови Федерації боксу Ужгорода Михайла Чурила, ми довірили йому найвідповідальніший регіон. Наразі він докладає максимальних зусиль для розвитку боксу в Ужгороді, оскільки в місті бокс практично вимер. Слід зазначити, що ужгородський бокс в минулому розвивався більше на сторінках Фейсбуку, аніж приносив медалей високого ґатунку. Окремі громадські організації, що нібито розвивали бокс в Ужгороді переслідували винятково не спортивні цілі, тому місцевий бокс в обласному центрі відставав від інших регіонів. Але обласна Федерація знайшла вихід, призначивши головою федерації міста Михайла Чурила. Федерація боксу області налагоджує і роботу з федераціями сусідніх країн, плануємо наших спортсменів відряджати у спортивні табори цих держав та приймати їхніх представників у нас».

Повертаючись до теми Чемпіонату України, закарпатці здобули на ньому 2 золоті і дві бронзові медалі. Зокрема, особливо відзначився Юрій Попелич. Наразі він – чи не найбільша надія закарпатського боксу, за його досягненнями тягнуться й інші спортсмени. Він також побуває на зборах українських спортсменів, які готуватимуться до Чемпіонату Європи, що триватиме у Хорватії.

До слова, для суддів також тривав семінар, на який спеціально з Камеруну прилетів тризірковий суддя міжнародної категорії, суддя олімпійських ігор Микола Каракулов. До речі, Федерація боксу Закарпаття закупила для своїх спортсменів екіпіровку, спеціальні рукавиці, які не дозволяють травмувати суперників. Для тих, хто входить у збірну області, тренування безкоштовні. А найсильніші спортсмени навіть отримають фінансову допомогу від федерації.

Для проведення Чемпіонату України основні витрати взяв на себе президент Федерації боксу Закарпаття Андрій Стрижак, долучилися також міська влада та меценати («Кілікія», «Косино»). «Натомість профільне управління ОДА під керівництвом Віталія Ерфана не підтримало проведення такого престижного заходу, - каже Михайло Данило. - Ми вкрай здивовані таким відношенням до закарпатських боксерів з боку керівництва профільного управління, яке повинно б було сприяти розвитку спорту та підтримувати спортсменів, які приносять престиж Закарпатській області. Федерація боксу Закарпатської області звернулася з відповідними зверненнями до міністра молоді та спорту України та до ряду комітетів ВР України з приводу надання оцінки службової діяльності начальника управління молоді та спорту Закарпаття, який на думку Федерації не виконує свої функціональні обов'язки належним чином".

Утім, спортсмени вже націлені на наступну подію – відкриття професійного залу на вул. Капушанській в Ужгороді. «Олександр Усик бачив немало залів, але, зайшовши в ужгородський, був просто невимовно здивований і приємно вражений», - констатує І. Замятін.

Федерація боксу Закарпаття щиро запрошує любителів боксу до тренувань та зайнять спортом.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com