Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У Мукачеві триває бізнес-форум (ФОТО)

19 травня 2016 р., 12:23

Другий день Мукачівського бізнес-форуму розпочався з дискусійної панелі нові Європейсько-українські бізнес та інвестиційні можливості.

Владімір Бенч, експерт, проектний менеджер RS SFPA (Словацька Республіка) зазначив, що на шляху євроінтеграції Україна може перейняти досвід Словаччини. «Нам потрібно було 12 років для вступу в ЄС, для того, щоби наблизити законодавство Словаччини до стандартів ЄС. Це непрості зміни в самій країні. І Україні слід готуватися до непростих реформ. В першу чергу необхідно інтегруватися економічно. Політично Україна вже готова», - зазначив Бенч.

 

Мар’яна Нечитайло, експерт з міжнародних відносин констатує: рівень торгівельних відносин України та ЄС має значний потенціал, хоча криза минулих років негативно впливає на економічні відносини. «Майже третина експорту країни спрямовується в країни Європи. І ми маємо великий потенціал. Наразі сальдо торгівлі з ЄС – негативне. Німеччина, Польща – залишаються основними торгівельними партнерами України. Існуючі можливості лібералізації торгівлі не використовують в першу чергу урядові інституції. Й бізнес не використовує в повній мірі ці переваги. 92% всього експорту із Закарпаття спрямовується до ЄС і це найкращий показник на теренах країни», - констатує Нечитайло.

Мартін Лацній , експерт Пряшівського університету вважає, що Україна вже отримала нові можливості для розвитку економіки – це сталося після підписання асоціації з ЄС. «З України насамперед експортують сировину, й товари з низькою ціною. Це звісно ж негативна тенденції. Але через девальвацію гривні країна отримала кращі можливості для експортноорієнтованих підприємств. Серед негативних факторів – бюрократизація в країні та проблеми з поверненням ПДВ.», - резюмує Лацній.

Олег Дубіш, віце президент Польсько-Української Господарчої Палати констатує: ситуація на ринку залученні інвестицій дуже складна. «Ми конкуруємо за інвестиціями з країнами Центральної Європи, навіть є конкуренція між регіонами країни. Ми маємо сировинноорієнтований експорт. Для того, щоби розвиватися маємо впроваджувати переробну промисловість. За рівнем залученні інвестицій Україна перебуває на 83 позиції, а Польща – на 25. Польські інвестиції в Мукачево – звісно ж непогана перспектива. Але для цього має змінюватися й ситуація в країні», - вважає Дубіш.

Андрій Балога, міський голова констатує: Мукачево на бізнес-форумі представляє стратегію – як ми будемо рухатися. «Ми не будемо презентувати зелені поля для інвесторів, ми готові надавати конкретні пропозиції. Європа шукає нові ринки для інвестиції. В нас дешевша робоча сила. В Закарпатті війни нема, і ця територія близька до ЄС. Зарплата в 300-400 євро буде конкурентною. Ми починаємо будувати спортивну інфраструктуру міста. Маємо чимало експортноорєнтованих підприємств з світовими брендами. Ми маємо пропонувати умови кращі, ніж є сусідніх країнах ЄС. Міська влада готова надавати преференції для інвестора. Наше місто має вільні земельні ресурси для інвестора – ми відкриті для інвестиції. Вже на наступний бізнес- форум ми презентуватимемо проекти, які вже працюватимуть», - резюмував міський голова.

Мукачівська міськрада

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com