Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті займалися підробкою лікеру відомої марки

12 вересня 2018 р., 13:45

За це відомому винзаводу грозить чималий штраф.

Закарпатське ТОВ "Котнар-М" Антимонопольний комітет України (АМКУ) звинувачує у тому, що недобросовісні підприємці використовували етикетки для виготовлення власної продукції, що схожі на відомий лікер «Baileys», а також за підробку судового рішення.

Загальна сума штрафу, яке має сплатити товариство сягає майже мільйону гривень.

"Компанія «R&A BAILEY & CO» (м. Дублін, Ірландія), виробник вершкового лікеру ТМ «Baileys», звернулась із заявою про порушення до АМКУ, у якій представники компанії поскаржились на прояви недобросовісної конкуренції зі сторони ТОВ «Котнар-М» (с. Мужієво, Закарпатська обл.) під час виробництва та реалізації кремових лікерів «O’Dailys», зокрема, у вигляді використання без дозволу Компанії «R&A BAILEY & CO» лікерів під позначенням «O’DAILYS» назви та етикеток, які є схожими на назву та оформлення етикеток лікерів під позначенням «BAILEYS», що міжнародна компанія «R&A BAILEY & CO» виробляла раніше за ТОВ «Котнар-М» (стаття 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції») та поширення інформації, що вводить в оману, щодо неправдивих даних про походження товару – лікеру «O’DAILYS Original» (стаття 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»)", - повідомляє прес-служба АМКУ.

Також йдеться про те, що під час розгляду заяви та справи, з метою встановлення всіх фактичних обставин було надіслано до ТОВ «Котнар-М» три вимоги про надання інформації. Однак товариство не надало інформацію у встановлені Комітетом строки.

Відповідно дії ТОВ «Котнар-М» були визнані порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції та накладені штрафи у загальному розмірі становлять 298 400 грн.

Крім того, ТОВ «Котнар-М» вдалося до маніпулятивних та протизаконних дій, надавши до Комітету недостовірну інформацію, а саме не існуючу копію заочного рішення Берегівського районного суду Закарпатської області від 17.08.2017 у справі № 297/2327/17.

У «рішенні», на яке посилається Товариство, зазначається, що минулого року до суду звернувся Бонь Михайло Якович з заявою про порушення компанією «R&A BAILEY & CO» авторського права та стягнення компенсації і моральної шкоди через використання на етикетці лікеру під торговельною маркою «BAILEYS» зображень, автором яких він є, а саме картин «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья». Крім того у «рішенні» також зазначено, що права на картини «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья» були передані ТОВ «Котнар-М».

Однак з'ясувалося, що таке «рішення» відсутнє у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Ці факти згодом підтвердив й сам Берегівський районний суд Закарпатської області, зокрема, зазначивши, що до нього не надходила позовна заява Боня М.Я. до Ренд А Бейлі енд Ко, а номер справи 297/2327/17 присвоєно зовсім іншій справі, яка надійшла до райсуду 12.10.2017 року.

За вказане порушення Тимчасовою адміністративною колегією Комітету накладено на ТОВ «Котнар-М» штраф у розмірі 680 000 грн.

Крім того, у зв’язку з наявністю ознак кримінального порушення законодавства, яке пов’язане з підробкою судового рішення, Комітетом подано заяву до правоохоронних органів.

Як відомо, одним із власників ТОВ "Котнар-М" є Чаба Пейтер, депутат Закарпатської обласної ради (фракція «КМКС» Партія Угорців України).

6 червня 2012 року Берегівським РВ УМВС в Закарпатській області порушено кримінальну справу за фактом побиття депутата Закарпатської облради Чаби Пейтера (ч.4 ст. 296 КК України – хуліганство). Четверо чоловіків у масках сильно побили його дерев’яними битками. Цей напад на депутата також пов'язували із бізнесом, який підприємець вів у співтоваристві з російськими компаніями.

У 2016 році директор підприємства, виробників соків "Моя сім'я" Чаба Пейтер жалівся, що його утискає поліція та суд. Все - через неповернутий кредит банку "ВТБ Україна" у розмірі 50 млн грн., який був наданий у 2008 році. "Котнар" було визнано банкрутом, було відкрито ліквідаційну процедуру. Загалом тоді борг підприємства перед українськими банківськими установами, за приблизними оцінками, складав близько 200 млн гривень, за тодішнім курсом приблизно 25 млн доларів США.

На першому пленарному засіданні третьої сесії Закарпатської облради підтримано колективний запит від групи депутатів, а це – Чаба Пейтер, Борнобаш Кейс, Йожеф Баторі, Гейза Гулачі, Мікловш Товт, Ілдіка Орос, Карло Резеша щодо перевірки фактів, пов’язаних із продажем майна банкрута (ТОВ «СУА ВПК «Берег-фудс») з аукціону. Депутатське звернення було направлено прокуратурі Закарпатської області, управлінню Служби безпеки України в Закарпатській області, головному управлінню Національної поліції в Закарпатській області, господарському суду Закарпатської області, головному територіальному управлінню юстиції у Закарпатській області.

Бізнесмен у відповідь заявив про намір кредиторів відібрати у власників винний завод, згадуючи про "руку Москви". У той час, як повідомляє РБК-Україна, його бізнес-партнер - Ігор Хомюк, спільно зі своїми близькими родичами володіє нічним клубом "Лагуна" в місті Рівне. Ще один акціонер закарпатського винно-тютюнового бізнесу Чаби Пейтера - Володимир Булгаков, громадянин Російської Федерації, власник ТОВ "Карпат-Вин-Еталон", яке, в свою чергу, є акціонером збанкрутілого ЗАТ "Котнар".


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com