Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті є округи, де інтриги під час виборів не буде, – політолог Іван Стряпко

11 червня 2019 р., 15:30

Кількість виборчих округів залежить від кількості виборців, які проживають в області

Про кандидатів у народні обранці від 6-ти виборчих округів Закарпаття та шанси на перемогу йшлося у програмі «Темя дня: Ужгород» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ.

Кількість виборчих округів залежить від кількості виборців, які проживають в області.

«На Закарпатті округи є неоднорідними, а деякі – важкими. Наприклад, округ №70 із центром у Сваляві є територіально найбільшим й охоплює 5 районів: Великоберезнянський, Воловецький, Міжгірський, Перечинський, Свалявський а також частину Мукачівського, – пояснив журналістам UA: ЗАКАРПАТТЯ політолог Іван Стряпко. – Цікава ситуація із розподілом Берегівського району між 2 округами: частина входить до №69, а частина до №73. Таким чином угорці складають меншість і шанси бути обраним представнику від угорських політичних сил меншають. На попередніх парламентських виборах це компенсувався тим, що представники нацменшин були включені у прохідних списках партії, тому й мали своїх представників у Верховній Раді».

7 червня комісія зареєструвала 5 кандидатів у народні депутати України, висунутих від політичної партії «Єдиний центр». Серед них і чинні народні депутати: Віктор Балога (округ №69), Павло Балога (округ №73), та Іван Балога (округ №70).

«Є округи, де інтриги не буде. Це, наприклад, 69-ий округ, де переможе Віктор Балога, – прогнозує Іван Стряпко. – Цікавим буде 68-ий округ, тому що в Ужгороді завжди було голосування більш непередбачуване, ніж в інших регіонах області. Тут немає явного фаворита. Варто врахувати, що на окрузі №68 2/3 населення – це міські жителі. Тобто популярність у місті Ужгород і визначить, хто переможе. У 72-му окрузі під час попередніх парламентських виборів перемогу здобув Василь Петьовка, тоді він представляв «Єдиний центр». Зараз він вже не в цій партії, однак рейтинг має міцний».

Іван Балога висунутий на окрузі №70, у попередніх виборах – балотувався і здобув перемогу від 73-го.

«Тепер буде суперництво між Іваном Балогою та Михайлом Ланьо. Але не треба забувати, що на 70 окрузі на попередніх парламентських виборах велику підтримку мав і представник від «Батьківщини», – робить прогнози політолог. – На 73-му окрузі вже відомо, що буде брати участь у виборах Василь Брензович. Тут найбільша частка угорців і тому він також має шанси».

Від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» на Закарпатті балотуватимуться приватний підприємець Іван Сурмачевський (округ №72), приватний підприємець Ігор Маді (округ №71) та лікар-онкохірург Олександр Ігнат (округ №68). У висунутих списках політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» представників із Закарпаття немає. Про це програмі “Тема дня” повідомив менеджер Закарпатської обласної організації партії “Об’єднання “Самопоміч” Святослав Марголич. Кандидатів на виборчі округи затверджено 8 червня на партійному з’їзді.

«Суперники у них сильні й останнім часом ця партія втрачала рейтинги», – дає оцінку Іван Стряпко.

Відомо, що політичну партію «Голос» представлятимуть: Михайло Савчин, професор УжНУ, доктор юридичних наук (округ №68), Олександр Шершун, краєзнавець та екскурсовод (округ №69), Іванна Розман, учителька, керівниця освітнього проекту «відкривай україну» в місті Хуст (округ №71), Олександр Данилюк, військовий хірург, допомагає впроваджувати медичну реформу (округ №72), Тарас Керечан, економіст, японіст, представник ІТ-сфери (округ №73).

У партійному списку від цієї політичної партії область представлятимуть: Юрій Світлик, громадський активіст, Олег Белейканич, військовий, учасник бойових дій на сході, Людмила Лівак, пластунка, перекладачка, а також Павло Гомонай, аналітик "Майдан моніторинг". Таку інформацію отримали від координатора політичної партії “Голос” на Закарпатті Юрія Світлика.
«Партія «Голос» нещодавно створилася. Вона перебуває в гірших умовах від тих, що існують давно. Під час президентських виборів люди голосували за нові обличчя. Можливо, це і зіграє роль. Але тепер більшість партій висуває нових людей, тому важко сказати», – зазначив політог.

За інформацією громадянської мережі ОПОРА, у списках політичної партії «Опозиційний блок» у першій десятці на 8-ій сходинці – міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Іван Стряпко коментує: «Ця політична сила підтримувалася на Закарпатті й була утворена з уламків «Партії регіонів». Там є люди, які мають фінансові ресурси і є впізнаним. У них є шанси».

«Щодо політичної партії «Слуга народу». Ця партія поки що віртуальна, бо не може чітко назвати всіх кандидатів як по списку, так і по мажоритарних округах. І можливо ця політична партія ще перебуває у пошуках людей, які готові її представляти. Наскільки ці люди будуть сильними та зможуть активно працювати і наскільки їх будуть підтримувати – вже інше питання» - розповів Іван Стряпко.

На завершення програми «Тема дня» політолог Іван Стряпко зазначив, що: «Мажоритарний округ не завжди відповідає партійному рейтингу. Часто таке бувало, що виборці в мажоритарних округах голосували за кандидата з однієї політичної сили, а за пропорційною складовою – підтримували іншу партію. Є запит на нові, не заплямовані обличчя. Тому партії в свою першу 10 чи 20 будуть включати незаплямованих людей, які мають авторитет. Кандидатур нових облич буде дуже багато. Чи не розсіється у виборі електорат, який хоче нових облич, серед такої безлічі?».

Більше - у повному відео проекту "Тема дня" ось тут.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com