Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На закарпатців чатує небезпека

26 серпня 2014 р., 13:01

Краяни, будьте обережні з борщівником.

Буря’ни, які не мають карантинне значення, але добру безгосподарність, найчастіше можна побачити на шпальтах газет та на екранах телевізорів. А все тому, що при контакті з ними створюють пряму загрозу людям.

Зокрема, це борщівник Сосновського, який викликає опіки, та амброзія полинолиста — підчас цвітіння викликає алергію у більшості людей. Остання окупувала цілі поля зернових, овочевих культур та придорожні смуги залізниці і шосейних доріг. Часом складається враження, що основною культурою у посівах є саме амброзія, і лише поодинокі стебла кукурудзи дають можливість зрозуміти, що господар посіву саме кукурудза.

Борщівник Сосновського засмічує здебільшого береги річок, потічків, канави у селах і часто своїм видом сам застерігає про загрозу, адже за величиною досягає понад 3 метри.
Методи боротьби з цими бур’янами давно застаріли, їх чомусь взагалі не використовують.
— Ще в радянські часи в одному з Ленінградських НДІ на півдні Радянського Союзу, в тому числі і на Україні, проводили інтродукцію природнього ворога амброзії полинолистої — амброзійового листоїда, що був завезений із США. Він схожий на свого земляка колорадського жука, але менший за розміром, — фахівець закарпатської фіто санітарної служби Михайло Зелді.

 — В деяких південно-східних областях він один раз за п’ять років пошкоджує амброзію, ніби спалює її. В один із років такого спалаху нами була зроблена пропозиція керівництву області завезти декілька екземплярів амброзійного листоїда, згідно методики дослідної справи. Та пропозиція залишилась без відповіді.

Колись така інформація була у газеті «Сільські Вісті», та серед державних чиновників як місцевого публікація нікого не зацікавила. Вони й далі з року в рік складають заходи, визначають відповідальних. Та на ділі по-справжньому з амброзією і борщівником ніхто не бореться…

Голос Карпат

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp