Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді обговорили культуно бізнесові зв’язки

6 серпня 2020 р., 10:05

Нещодавно

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з Генеральною консулкою Республіки Польща у Львові Елізою Дзвонкевич та консулом Генерального консульства Томашем Ковалем, які із робочим візитом приїхали на Закарпаття.

В обговоренні питань розвитку співпраці, розширенні культурницьких та бізнесових зв’язків між Ужгородом та Польщею, сприяння Товариству польської культури Закарпаття також узяли участь керуюча справами виконкому міськради Олена Макара, начальник управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторія Тарахонич та працівники цього управління.
Міський голова Богдан Андріїв розповів про тривалу співпрацю Ужгорода з містами-побратимами з Польщі – Ярославом та Кросно. Завдяки цьому, зокрема, відреставровано в Ужгороді пам’ятку архітектури – винний льох «Совине гніздо». Зараз наближається до завершення масштабний транскордонний проєкт із Кросно, у рамках якого всі школярі нашого міста (близько 15 тисяч) проходять обстеження здоров’я – зору, слуху, серцево-судинної системи, алергопроби тощо, а в усіх навчальних закладах обладнали медичні кабінети.

У ході реалізації іншого проєкту за програмою транскордонного співробітництва, спільно з польським Жешувом та білоруським містом Пінськ, в Ужгороді створять велоінфраструктуру, парклети та напрацюють концепцію сталої міської мобільності, яка стане складовою транспортної моделі, сприятиме зручності інфраструктури для всіх учасників руху, зокрема і людей з інвалідністю, рівномірному розподілу міського простору між автомобілістами, велосипедистами й пішоходами.
Втілюється і проєкт зі збереження і промоції культурної спадщини Ужгорода та Кросно, спрямованих насамперед на молодь, яку навчатимуть режисурі, анімації, написанню сценаріїв, промоції кінопродукції. Буде створено кілька роликів для представлення можливостей обласного центру Закарпаття та польського міста з погляду кіноіндустрії – локацій для зйомок, є сподівання провести восени масштабний кінофорум. Напрацьовується проєкт із Жешувом для молоді, лікарів, науковців. Із Кросно також розробляють проєкт, у якому передбачається за фінансового сприяння Єврокомісії представлення кращих практик для управлінців із залученням Німеччини, Італії і, можливо, Франції.
Дипломати розповіли, що бачать значну зацікавленість із польського боку, насамперед щодо туризму, малого підприємництва у співпраці із Закарпаттям. З цього огляду обговорили необхідність відкриття пункту пропуску Лубня-Волосате, який би дав потужний поштовх для розвитку туризму, а також відновлення роботи аеропорту в Ужгороді.

Гості цікавилися діяльністю культурницьких товариств національних меншин в Ужгороді, недільної школи, де діти вивчають мову та культуру Польщі, дізналися про викладання польської в УжНУ, співпрацю нашого університету з вишами цієї сусідньої країни.
Проте, зазначалося, що найбільше невизначеності в питаннях співпраці та реалізації проєктів вносить фактор пандемії, адже наразі важко сказати, чи відбудеться навіть традиційний День добросусідства.
Ужгородська міська рада

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp