Колорит Закарпатської кухні вражає навіть обізнаних гурманів. Тут все особливе: природа, культура, мова і, звичайно, кухня.
Візитівкою закарпатської кухні є бограч. М’ясний гуляш – «Бограч по-закарпатськи», одна з найпоширеніших і улюблених страв Закарпатської народної кухні.”Їжу вівчарів” традиційно готують на відкритому вогні в спеціальному казанку. Рецепт Бограча по-закарпатськи має чимало варіантів, приготування, але в кожному рецепті бограча, обов’язковим інгредієнтом є угорська паприка, яка надає страві пікантний смак.Гуляш Бограч – пряна гаряча їжа з вогню одночасно і перша і друга страва.
Підбивані лопатки. Вважаєте, що лопатки – це щось з м’ясних викрутасів? Ой, як помиляєтесь. Лопатки – це спаржева квасоля. До складу традиційного запашного супу, окрім лопаток, входять копчені ребра, картопля, улюблена закарпатцями паприка та інші приправи. А підбивані вони тому, що підбиваються сметаною, кислим молоком або кефіром. Лопатки – народна закарпатська страва, і майже кожна господиня готує її по-своєму. Тому не існує лопаток схожих між собою, кожний окремий суп особливий. Головні інгредієнти цієї страви – зелена квасоля (власне лопатки), і яка-небудь кисломолочна основа. Така страва смакує навіть холодною.
Лечо – страва угорської кухні, яка популярна в кулінарії Закарпаття. В основу рецепта входить болгарський перець, помідори і цибуля.У літньо-осінній період, коли на ринках багато овочів, лечо – найпопулярніша страва у спеку.
Вареники з вишнею – одна з найсмачніших літніх страв, приготувати яке зовсім нескладно і по силі кожній господині. Влітку ми з задоволенням балуємо себе і своїх близьких варениками з вишнями. Несмачними вони просто не можуть бути! Запах цієї літньої ягоди, її соковитість, кислинка і яскравий колір перетворюють в шедевр улюблене блюдо навіть з самого простого тіста для вареників на воді або кефірі.
Баники – це традиційна закарпатська випічка, рулети з дріжджового тіста з різними начинками: маковою, яблучною, сирною чигоріховою.