Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На засіданні виконкому ФФЗ розповіли, яких змін чекати в закарпатському футболі

11 квітня 2019 р., 19:15

У Мукачеві розповіли, яких змін чекати в закарпатському футболі.

10 квітня в Будинку футболу в м.Мукачево відбулося засідання виконкому федерації футболу Закарпаття, участь у якому взяли голова федерації футболу Закарпаття Іван Дуран, його перший заступник Ярослав Сухан, заступники Віктор Качур і Віктор Наскалов, а також голова ради президентів футбольних клубів Закарпаття Іван Матрунич.

Як повідомляє сайт ФФЗ, спочатку затвердили «Регламент змагань із футболу серед аматорських команд Закарпаття на 2019 рік» та календар змагань, а також низку доповнень. Зокрема, легіонерів – нерезидентів України (тобто тих, хто не є її громадянами, але тимчасово проживають у нашій державі) – дозволяється заявляти в команди, але не більше 3 таких осіб в один ФК. Притому разовий внесок за цих футболістів становить 5 000 грн. За гравців із-за меж області разовий внесок – 3 000 грн.

Більше того: відеозйомка, лікар, представник поліції є обов’язковими на матчах вищої та першої ліг. За відсутності - поразка. Також якщо на вимогу ФФЗ чи, до прикладу, команди-суперниці, до четверга (після суботнього або недільного матчу) не буде представлено відеозапис поєдинку в повному обсязі, ФК-господарю зустрічі зарахують поразку.Ще затвердили витрати на арбітрів (у вищій лізі обов’язковим є четвертий суддя) та командні внески. Щодо останніх, то спочатку було оприлюднено відповідну інформацію стосовно футбольних клубів із обласних федерацій Західного регіону

України, а потім ухвалено рішення й по ФФЗ. Так, для колективів вищої ліги річні внески становитимуть 8 000 грн, для колективів першої ліги – 5 000 грн, а за участь у Кубку Закарпаття – 2 000 грн. Обговорювалося питання внесків футболістів, які беруть участь у першості й чемпіонаті (у межах 50 – 100 грн для кожного). Така практика, зокрема, існує в Німеччині, Угорщині. Та в підсумку вирішено спочатку це питання обговорити в клубах, а тоді відповідне рішення ухвалити на Раді президентів ФК Закарпаття. Віднині картку футболіста ламінуватимуть із двох боків. Отже, судді не вестимуть у цих документах записів. Контроль покладається на клуби. Для уникнення непорозумінь і технічних помилок облік «гірчичників» і червоних карток повинні вести представники клубів. Ще з ФК капітан команди, тренер, президент чи інші уповноважені особи повинні підписувати протокол, заповнений арбітром після матчу. Усе контролюватимуть єдина база гравців та ФФЗ, а на її сайті у четвер публікуватимуть списки тих футболістів, хто пропускатиме чергову гру (після отримання червоної або 4 жовтих карток). У разі невиїзду на гру клуби штрафуватимуть: за дорослі команди – 10 000 грн, за юнацькі – 5 000 грн. У разі трьох невиїздів колективи зніматимуть зі змагань. Командам, які пройдуть до чвертьфіналу Кубка області, матчі чемпіонату й першості переноситимуть на резервний день. Фінал Кубка області буде проведено 24 серпня. Адо 1 липня в ФФЗ визначаться з місцем проведення. Утім, охочі (хто бажає стати господарем такого матчу) уже можуть подавати заявки. Окрім вищеназваних рішень, затвердили календарі змагань: у чемпіонаті вищої ліги – до 7 липня, у першій лізі – до кінця першості. Перед кожним етапом Кубку області буде проходити сліпе жеребкування. Стосовно другого питання (доповідав, як і з першого, – Іван Петрович), то на виконкомі обрали делегатів на ХХІІ Конгрес ФФУ, який відбудеться 17 травня в Запоріжжі. На цьому форумі ФФЗ представлятимуть її почесний президент Михайло Ланьо, голова федерації Іван Дуран та його перший заступник Мирослав Щербей. Відповідно до порядку денного з третього питання (доповідач – В.Качур): затвердили результати Зимової першості Закарпаття 2019 року.

Щодо четвертого питання (доповідач В.Наскалов), то затвердили списки делегатів ФФЗ (спостерігачів арбітражу) – усього 23 особи і арбітрів – 56 осіб. Притому було відзначено як позитив, що з’явилася плеяда нових суддів із числа молоді. У їх ряди на пропозицію Степана Селменського включили ще Ростислава Молнара з Ужгородського району. До усіх служителів футбольної Феміди під час атестування серйозних зауважень не було, а це вже вселяє певний оптимізм.П’яте питання (доповідач В.Наскалов). Ішлося про організацію та проведення в 2019 році навчання тренерів за програмою С-диплому ФФУ. Відзначалося, що група з 29 осіб вийшла як ніколи футбольною, адже в її числі такі відомі особистості, як Адріан Пуканич, Юрій Чонка, Михайло Реплюк, Владислав Микуляк, Мирослав Бабяк та ряд інших. І, нарешті, у різному пристали на пропозицію В.Качура: у разі, якщо з’явиться якась команда, котра схоче виступити в обласних змаганнях, то її включать з урахуванням групи з непарною кількістю учасників.

Нагадаємо, що в вищій лізі чемпіонату краю візьмуть участь 9 команд: ФК «Севлюш» (Виноградів), ФК «Витязь» (Концово), МФА «Мункач» (Мукачево), ФК «Вільхівці», ФК «Бужора» (Іршава), ФК «Карпати» (Дубове), СК «Карпати» (Рахів), ФК «Середнє», ФК «Поляна». У першому турі, який відбудеться 13 квітня маємо такі поєдинки: ФК «Севлюш» (Виноградів) – ФК «Витязь» (Концово) МФА «Мункач» – ФК «Вільхівці» ФК «Бужора» (Іршава) – ФК «Карпати» (Дубове) СК «Карпати» (Рахів) – ФК «Середнє» ФК «Поляна» – вихідний.Чемпіонат відбуватиметься в три кола. Після завершення другого кола буде проведено жеребкування згідно з рейтингом команд після двох кіл. У першій лізі західної зони виступатимуть 12 команд: ФК «Боржавське», ФК «Сільце», ФК «Боржава» (Довге), ФК «ОК ДЮСШ Україна Невицький замок» (Невицьке), ФК «Колос» (Ракошино), ФК «Бобовище», ФК «Колос» (Іванівці), ФК «Н.Коропець», ФК «Сокіл» (Кінчеш), ФК «Фаворит» (Шишлівці), ФК «Заріччя», ФК «Ф.Медвідя» (Н.Давидково).

До вашої уваги матчі першого туру: ФК «Боржавське» – ФК «Сільце» ФК «Боржава» (Довге) – ФК «ОК ДЮСШ Україна Невицький замок» (Невицьке) ФК «Колос» (Ракошино) – ФК «Бобовище» ФК «Колос» (Іванівці) – ФК «Н.Коропець» ФК «Сокіл» (Кінчеш) – ФК «Фаворит» (Шишлівці) ФК «Заріччя» – ФК «Ф.Медвідя» (Н.Давидково). . У східній зоні змагатимуться 10 колективів: ФК «Вишково», ФК «Хуст», ФК «Ялинка» (В.Бичків), ФСК «Говерла» (Ясіня), ФК «Тячів», ФК «Іза», ФК «Вонігово», ФК «Терново», ФК «Діброва», ФК «Копаня». ФК «Вишково» – ФК «Хуст» ФК «Ялинка» (В.Бичків) – ФСК «Говерла» (Ясіня) ФК «Тячів» – ФК «Іза» ФК «Вонігово» – ФК «Терново» ФК «Діброва» – ФК «Копаня». Першість проходитиме стандартно у два кола.

Uzhgorod.net.ua


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com