Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Обласна влада - про політичну ситуацію в Ужгороді

2 квітня 2015 р., 21:02

Про це йшлося на нараді у Чубірка

Голова обласної ради Володимир Чубірко ініціював зустріч з депутатами облради, жителями обласного центру, щоби обговорити ситуацію в місті. Йшлося насамперед про конфлікт в депутатському середовищі, та й в керівництві міста загалом. Участь в заході взяли депутати облради Мирослава Каламуняк (фракція «Єдиний Центр») , Антон Зелінський («Єдиний Центр»), Іван Курах («Батьківщина») , Михайло Качур («Батьківщина»), Богдан Кинів ( «Фронт Змін»).

Володимир Чубірко вважає, що ситуація в міськраді є нестабільною, а чвари серед керівництва міста на його думку негативно впливають на розвиток Ужгорода. «Місто може втратити довіру інвесторів, втратити ті грантові проекти, які вже реалізуються. Це стосується і реконструкції «Совиного гнізда», і реконструкції водоканалу. Нині ситуація в місті така через земельний, майновий «дерибани» в мерії та через початок виборчої кампанії певними кланами в місті. Це може призвести до нестабільної ситуації в місті», - зазначив керівник ради. Також Володимир Чубірко повідомив, що на розвиток місто має достатньо грошей, але наскільки ефективно їх використовує – це вже питання. «Місто перевиконує бюджет. І в першу чергу завдяки надходженню з акцизів з пального та алкогольних напоїв. Окрім того обласний центр отримав з обласного бюджету близько 10 мільйонів. Грошей в місті достатньо. Але недостатньо чесних чиновників, щоби прозоро використовували ці кошти», - вважає очільник облради.

Богдан Кинів констатував, що міська рада має нести відповідальність за нинішній стан справ. «Але на жаль обласна рада не має важелів впливу на міських обранців. Ми можемо спілкуватися з депутатами, але без них ситуація не зміниться. В Ужгороді нема еліт, є клани, які воюють за території. Міська рада займається лише одним – з’ясовує хто правий. Наголошую: єдине, що ми можемо зробити переконувати депутатів змінити ситуацію, шукати компроміси», - переконаний депутат.

Іван Курах вважає, що ситуація як для міста обласного центру є неприпустимою, адже тут кожен чиновник думає лише про своє крісло. «Нам треба в місті порядок, адже іноземні інвестори вкладають кошти туди, де відчувають стабільну ситуацію. Про Ужгород цього не скажеш. Нам треба більше коштів освітній та медичній галузям – ми відчуваємо брак з фінансуванням », - каже депутат.

Мирослава Каламуняк констатує: мешканці міста вже не один рік говорять про необхідність ремонту доріг, ліфтів, будинків, але цього нема. «Влада в місті не чує громаду. В раді триває боротьба і це пов’язано з наближенням місцевих виборів. Кожен з політиків веде передвиборчу гонку. В наших силах об’єднати депутатів, щоби місто до цього часу стабільно жило».

Антон Зелінський вважає, що від хаосу в міськраді виграють політики вчорашнього дня. «Тому треба шукати союзників, діалог. Так, і в обласній раді є суперечки, але інтереси Закарпаття для депутатів облради – понад усе. Тому і в міській раді мають так само діяти. Вихід для міста - обрання технічного уряду в міськраді, «дорожня карта» для міста на перехідний період».

Михайло Качур вважає, що «в місті є депутати, які вже ведуть виборчу кампанію, «гризуться» між собою. Такий розвиток подій не викликає довіру у містян. В місті еліти не можуть домовитися між собою. І це мінус для Ужгорода. Влада не здатна встановити прозорі методи роботи в раді. І це головна проблема».

Володимир Чубірко в коментарі ЗМІ підсумував результати «круглого столу». «Нині в Ужгородській раді керівництво між собою зводить рахунки, між ними точиться політична та економічна війна. Багато депутатів міськради сьогодні вже готуються до нових виборів. Нема руху в сторону громади Ужгорода, нема роботи для громади. Обласна рада не має юридичних засобів впливу на ситуацію в місті. Тому ми можемо лише рекомендувати. На нараді прозвучала ідея «нульового» варіанту для міста – керівництво має здати пости і має бути на їх місці компромісна фігура, яка не буде приймати участь у передвиборчій гонці. Також треба виробити «дорожню карту», певні правила на цей період, доки ужгородці не оберуть собі нову владу», – резюмував Володимир Чубірко.


Прес-служба облради


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com