Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

РНБО розглянула проект Стратегії нацбезпеки

20 січня 2020 р., 08:05

Документ складено на основі передвиборної програми Зеленського.

 Його ключовими аспектами є людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека.У п'ятницю, 17 січня, під головуванням Президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), члени якої розглянули Стратегію національної безпеки України Безпека людини - безпека країни. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.Президент зазначив, що засідання носить консультативно-дорадчий характер, і запропонував усім учасникам засідання протягом тижня детально опрацювати проект стратегії та подати свої пропозиції."І після цього ми зустрінемося і затвердимо документ", - додав він.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що в основу документа було покладено виборчу програму Зеленського, якого підтримала більшість населення країни. 

До підготовки проекту залучалися Національний інститут стратегічних досліджень, державні органи, інститути громадянського суспільства, а також іноземні експерти.Данілов також підкреслив, що ключовими аспектами стратегії є людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека. Кінцева мета реалізації - затвердження вільної, багатої, безпечної країни, у якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності.Зокрема в документі, за словами Данілова, йдеться про стратегію людського розвитку, стратегію воєнної безпеки, стратегію громадської безпеки і захисту, стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, стратегію економічної, екологічної, інформаційної безпеки, стратегію кібербезпеки, національну розвідувальну програму, стратегію з питань зовнішньополітичної безпеки, стратегію з питань державної безпеки, контррозвідки і боротьби з тероризмом та ін.Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проект стратегії був розроблений відповідною робочою групою і представлений, зокрема, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в грудні минулого року, де отримав позитивну оцінку.

В основу діяльності пропонується покласти три основних принципи: розвиток оборонних можливостей, які зробили б неможливою збройну агресію проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії; здатність суспільства і держави швидко та адекватно реагувати на зміну середовища безпеки і підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів; розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і державами - членами НАТО, прагматичну співпрацю з іншими країнами і міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.Пріоритетними напрямками політики національної безпеки в проекті стратегії визначається забезпечення незалежності і державного суверенітету, суспільний розвиток, перш за все - розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська та євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства в ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Реалізація цих пріоритетів буде забезпечуватися шляхом відновлення миру і державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, здійснення комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів Крим - це Україна. Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ і напруження у двосторонніх відносинах.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp