Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття просить у Кабміну 23 мільйони

23 квітня 2015 р., 18:16

Як відомо, днями у селищі Солотвино, що в Тячівському районі Закарпаття, утворилося ще одне провалля над виробітками солерудника – 16 квітня новий масив ґрунту пішов під землю. Це, звісно, ще більше загострило настрої в зоні надзвичайної ситуації, котра,

Прокоментував стан справ директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Василь Пригара, котрий бере участь у робочій групі, що працює в Солотвині з кількох питань життєдіяльності селища.

"Власне, нове провалля - це одна зі складових тих процесів, які тривають у районі шахти. Це не можна кваліфікувати як катастрофу або щось таке, що виходить із ряду подій, які відбуваються на території солерудника. Це якщо розуміти природу того, що коїться. Коротко нагадаю: свого часу під час експлуатації солерудника було допущено потрапляння води, яка є лютим ворогом цього типу шахт, і вона й почала ці негативні процеси. У підсумку це призвело до того, що довелося закривати виробітки, згортати господарську діяльність, і нині солерудник є на стадії ліквідації. Водночас активізувалися процеси підтоплення й утворення карстових проваль. Були розроблені заходи, проект, який передбачав значне фінансування, утім, воно не було надане. Цього року підприємство отримало лише трохи більше двох мільйонів гривень на заходи, пов’язані з ліквідацією, а на інші потреби грошей не виділяли. Нагадаю, що йдеться про державне підприємство, яке підпорядковане не області, а Києву. У зв’язку з тим, що сталося, ми звернулися до Кабміну з проханням знайти фінансування на першочергові роботи. Мова про суму у трохи більше ніж 23 мільйони гривень. Йдеться про заходи, пов'язані з обмеженням доступу людей до зони надзвичайної ситуації, а також – для дослідницьких робіт. Адже, якщо говорити відверто, то сказати про те, що процеси, які відбуваються в солеруднику і масивах біля нього, вивчені й зрозумілі – не можна. Тим паче, що вони неконтрольовані".

Василь Юрійович розповідає про деталі процесів, що кояться: "До слова, зараз біля провалля ми чуємо звук, подібний на виливання води в воду, і це значить, що шахта наповнюється, вода прибуває. У цій ситуації це позитивно, адже від утворення нових проваль нас рятуватиме саме заповнення шахти водою. Учора ми мали виїзну нараду в Солотвині, стосовно кількох проблем, не лише цієї. Зле загалом звучали такі думки: швидше за все, зараз вода в тих шахтах, які ще не затоплені, піднялася досить високо, і відбувається підмивання верхніх шарів, контакт із породою, через що й маємо провали – як вторинний ефект того, що вода сягає верхніх горизонтів. Зараз немає підстав вважати, що внизу є величезна порожнина, незаповнена водою, через яку може відбутися катастрофа. Але у кожному разі треба активізувати дослідницькі роботи. Для цього потрібне фінансування. Та йти до ліквідації наслідків і до убезпечення слід не із "заплющеними очима", а знаючи ситуацію. Подія ця – державного значення, тож і звертаємося до Уряду та чекаємо відповіді".

Варто додати: під час дослідницьких робіт принагідно вивчатиметься й перспектива подальшої розробки Солотвинського родовища, адже є підстави вважати, що потенціал покладів і їхнього видобутку – величезний і є зміст не ставити на ньому хрест. Нагадаємо, що видобуток солотвинської солі має історію в кілька століть, а її якість – найвища.

До слова, голова ОДА Василь Губаль звертався в Уряд щодо Солотвинського солерудника та надвзчиайної ситуації, пов’язаної зним, ще торік і на початку 2015-го року. У п’ятницю ж, 24 квітня, відбудеться позачергова сесія Тячівської районної ради, на якій, з-поміж інших пунктів порядку денного, заплановано затвердити звернення громади до урядовців з проханням виділити кошти на потреби, пов’язані з протидією ситуації на солеруднику.

Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp