Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Лунченко вже 45 днів суміщає крісло губернатора з депутатським мандатом

15 квітня 2014 р., 18:49

Незважаючи на конституційну заборону суміщення депутатського мандату з державною службою, в парламенті досі залишаються принаймні 9 депутатів-сумісників.

Рух ЧЕСНО закликає спікера Олександра Турчинова негайно винести на голосування парламенту вже зареєстровані заяви про складання повноважень депутатами, які призначені на посади у виконавчій владі, а щодо тих сумісників, які всупереч закону подібні заяви не написали, скористатися своїм правом позбавити їх мандату у судовому порядку. 

Нагадаємо, 11 квітня після численних вимог громадськості позбутися сумісників у парламенті спікер Турчинов заявив, що він звернувся до порушників з проханням визначитися зі своїм місцем роботи – скласти мандат або відмовитися від призначень у виконавчій владі.

Стаття 78 Конституції України встановлює, що депутати, які через певні обставини змушені суміщати мандат, мусять звільнитися із займаної посади або написати заяву про складення депутатських повноважень у 20-денний строк.Тим не менше, на сьогодні у парламенті зареєстровано лише одну постанову про дострокове припинення повноважень народного депутата Романа Ванзуряка, який наразі є очільником Чернівецької ОДА; щодо решти сумісників жодних постанов не зареєстровано (хоча раніше було оголошено, що заяви про складання повноважень написали депутати Віталій Ярема, Володимир Шульга та Володимир Бондаренко). 

Таким чином, «на двох стільцях» (а отже, з подвійними повноваженнями) і досі сидять 9 депутатів. 

Виправдовувати незаконну практику сумісництва браком голосів в парламенті також некоректно, адже, згідно з даними письмової реєстрації на сайті ВРУ, всі депутати-сумісники після призначення на інші посади майже не відвідують пленарних засідань. Ці порушники закону мали б взагалі скласти повноваження та дозволити прийти до Верховної Ради депутатам, які були б повністю зосереджені на роботі в парламенті. 

{g}

Дані станом на 14 квітня. 

Подібне нехтування Конституцією та суміщення посад, з одного боку, створює можливість для депутатів зловживати своїми повноваженнями, а з іншого боку, через неявку сумісників до парламенту, унеможливлює ухвалення важливих для країни рішень без звернення до ганебної практики неперсонального голосування.

Подібна поведінка представників фракцій «Батьківщина», «Свобода» та УДАР виглядає особливо цинічною, враховуючи, що у колишньому статусі опозиції ці політичні сили публічно засуджували сумісників, прогульників та «кнопкодавів». 

Парламент має негайно розглянути та задовольнити вже подані заяви про складання повноважень депутатів-сумісників. Водночас, відповідальність перед суспільством та обов’язок голови Верховної Ради України Турчинова – негайно подати до суду на депутатів-сумісників та позбавити їх мандатів. Влада, покликана реформувати країну, має працювати в рамках правового поля!



Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp