Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Василь Габда живе у наших серцях та своїх чудових картинах (Фото)

7 листопада 2015 р., 14:43

Він залишив вагомий слід в історії краю

6 листопада в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая урочисто відкрили ретроспективну виставку живопису народного художника України Василя Габди. Це один із кількох заходів, присвячених ювілею митця. Власне, у день народження художника, 11 липня, в Ужгороді відбулось спецпогашення іменної марки Василя Габди. А от із виставкою улітку, в сезон відпусток, вирішили зачекати донині, щоб із творчістю художника змогло познайомитись якнайширше коло шанувальників мистецтва. Надто зважаючи на те, що це перша персональна виставка робіт Василя Габди за останнє 10-ліття.

Виставка знайомить із різними періодами творчості живописця, котрий, за словами мистецтвознавців, входить до десятки найвідоміших художників Закарпаття. Серед вчителів Василя Габди – корифеї закарпатського малярства А.Ерделі, Й.Бокшай, А.Коцка, впливи яких доволі відчутні в ранній творчості митця, проте у творах зрілого художника яскраво простежується авторський стиль, зокрема, їм притаманна непідробна фактурність і камерність, адже художник, випробувавши себе у пленерній роботі, вирішив, що мистецтво – справа глибоко особиста й останні 25 років знаходив творчу віддушину в с.Кам'яниця поблизу Ужгорода та з великих пейзажних робіт перейшов на більш інтимні, але художньо – не менш цінні, – розповідає син митця, відомий сучасний живописець Владислав Габда.

{g}

Загалом, на виставці представлено майже сотню робіт – портретів, натюрмортів і пейзажів. Частину картин для експозиції надали колекціонери та друзі митця, решта зберігається у сімейній збірці та фондах обласного художнього музею ім.Й.Бокшая.

Експоновані твори репрезентовані також в альбомі, виданому на честь 90-річчя художника, що вийшов друком у Видавництві Олександри Гаркуші. Видання, яке знайомить із життєвим і творчим шляхом митця, вже нині можна знайти у місцевих книгарнях та бібліотеках.

Довідково:

Відомий український живописець народився 11 липня 1925 року в Ужгороді. Професійний вишкіл здобув у Політехнічному інституті Будапешта і в Ужгородському художньому училищі.

1958 р. – член Спілки художників СРСР.

1980 р. – Заслужений художник УРСР.

1995 р. – Лауреат обласної премії ім. Й.Бокшая та А.Ерделі.

2000 р. – Народний художник України.

Василь Габда – учасник численних художніх виставок та пленерів: від обласних до міжнародних. Частина творів художника закуплена Дирекцією виставок НСХУ, Міністерством культури і мистецтв України, зберігається у фондах Закарпатського, Харківського, Сімферопольського художніх музеїв, у галереях близького зарубіжжя, Казахстану, Канади, Японії.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp