Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Порошенко схвалив виділення 5% ВВП на оборону (ФОТО)

15 вересня 2018 р., 11:00

Порошенко схвалив виділення 5% ВВП в 2019 на потреби оборонної галузі.

Глава держави ввів у дію рішення РНБО про направлення на безпеку і оборону 5% ВВП в 2019 році.

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про направлення на потреби сектора безпеки і оборони 5% ВВП в 2019 році, повідомляє прес-служба глави держави.

"Відповідно до статті 107 Конституції України президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 "Про пропозиції до проекту закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" за статтями, пов'язаними з забезпеченням національної безпеки і оборони України", - йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, Кабінет міністрів має передбачити в бюджеті на 2019 рік видатки на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі не менше обсягу видатків, передбачених на 2018 рік, у відсотках від валового внутрішнього продукту.

Також має бути передбачено збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських не менше, ніж на 30% з урахуванням мінімального розміру грошового забезпечення осіб рядового складу ДСНС і поліцейських - в сумі щонайменше 9 тисяч гривень; військовослужбовців рядового складу за контрактом першого року служби - в сумі щонайменше 10 тисяч гривень.

Інші витрати передбачити з урахуванням зростання номінального валового внутрішнього продукту по відношенню до попереднього року (10%).

Крім того, в наступному році Кабмін повинен забезпечити першочергове фінансування діяльності суб'єктів сектора безпеки і оборони України щодо пріоритетних напрямів - розробка, підготовка виробництва та закупівля нових зразків озброєння і військової техніки, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, в тому числі крилатих ракет), артилерійського озброєння, бронетанкової техніки і озброєння, боєприпасів, високоточних засобів ураження і продуктів спеціальної хімії, облаштування дослідно-випробувальних полігонів для проведення випробувань боєприпасів.

Також має бути передбачено посилення системи протиповітряної оборони держави і можливостей авіації Повітряних Сил Збройних Сил України та реалізація державної політики у сфері кібербезпеки.

Раніше повідомлялося, що в проекті держбюджету на 2019 рік на оборонну сферу закладено 209,5 млрд гривень. Крім того, США вирішили виділити Україні 200 мільйонів доларів на посилення безпеки в 2018 році.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com