Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття: Баранинська ТВК зареєструвала 155 кандидатів у депутати та чотирьох кандидатів на посаду сільського голови

7 жовтня 2017 р., 16:02

5 жовтня Баранинська сільська виборча комісія завершила процес реєстрації кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського голови.

Так, на посаду голови Баранинської об’єднаної територіальної громади претендують четверо кандидатів (двоє самовисуванців та двоє кандидатів, висунутих місцевими організаціями партій). Крім цього, у виборчих перегонах братимуть участь 155 кандидатів у депутати, з яких 57 – самовисуванці та 98 – балотуються від політичних партій, -пише "Опора".

Реєстрація кандидатів відбулася вчасно, у визначений законом термін. Так, згідно з частиною 9 статті 41 Закону України «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидатів, включених до виборчого списку кандидатів у депутати (до 5 жовтня включно).

За посаду сільського голови Баранинської об’єднаної територіальної громади змагатимуться:

- Марусяк Юрій Іванович, самовисування (чинний голова Баранинської сільської ради);

- Горват Юрій Георгійович, самовисування;

- Кузнецов Олександр Якович, висунутий політичною партією «Українське об'єднання патріотів – УКРОП»;

- Ткачик Вікторія Василівна, висунута політичною партією «Рух нових сил Михайла Саакашвілі».

Баранинська ТВК також зареєструвала 155 кандидатів у депутати по 26 виборчим округам. З них 57кандидатів – самовисуванців та 98 кандидатів, висунутих від десяти місцевих організацій партій. Зокрема:

- 26 кандидатів у депутати висунула партія «Українське об'єднання патріотів – УКРОП»;

- 24 кандидата у депутати - ВО «Батьківщина»;

- 13 кандидатів у депутати - Радикальна партія Олега Ляшка;

- 10 кандидатів у депутати - партія «Наш край»

- 8 кандидатів у депутати - «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»

- 6 кандидатів у депутати - партія «Єдиний Центр»;

- 5 кандидатів у депутати - Об’єднання «Самопоміч;

- 3 кандидата у депутати - Аграрна партія України;

- 2 кандидата у депутати – партія «Рух нових сил Михайла Саакашвілі».

- 1 кандидат у депутати балотується від партії «За життя».

Окрім цього, по третьому виборчому округу (село Баранинці) зареєстровано кандидатів – самовисуванців з однаковими прізвищами: Бисагу Юрія Юрійовича та Бисагу Івана Михайловича, а також кандидата зі схожим прізвищем – Бесагу Юрія Петровича.

Факт присутності у бюлетені однакових чи схожих імен може свідчити про використання технології «кандидатів-двійників». Однак, з юридичної точки зору порушення законодавства України у таких випадках немає.

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба наголошує, що підстави відмови у реєстрації кандидатом на в депутати чітко визначені у статті 46 Закону України “Про місцеві вибори” та не можуть бути розширені. “В той же час, якщо кандидат однофамілець отримав гроші чи будь-яку іншу вигоду за згоду на своє самовисування на виборах, тут можна говорити про наявність ознак підкуп. На сьогодні Головним слідчим управлінням МВС та експертами ОПОРИ розроблений законопроект, який дозволяє чітко кваліфікувати подібні діяння як підкуп кандидата з метою реалізації ним права на самовисування. Протягом жовтня законопроект має бути поданий на розгляд Верховної Ради України”, - зазначила вона.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор громадського спостереження за виборами у Закарпатській області

тел.: 0 99 031 98 62

email: jaroslav.hulan@gmail.com

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.Інфографіка - Ярини Денисюк

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp