Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Литва включила Білорусь у список загроз безпеці країни

11 лютого 2019 р., 19:45

Білорусь, як союзник Росії, була визнана загрозою безпеки Литви.

У Вільнюсі вважають, що Мінськ став найважливішим союзником Москви, а російська розвідка використовує своїх білоруських колег.

Департамент державної безпеки Литви опублікував звіт, в якому Білорусь поряд з Росією і Китаєм названа загрозою національній безпеці. Про це в понеділок, 11 лютого, повідомляє Delfi.

Відзначається, що Білорусь потрапила в список як найважливіший союзник Кремля.

За даними литовських спецслужб, Білорусь співпрацює з Росією у всіх сферах. Це стосується військової, економічної, політичної сфер, у той час, як розвідки двох країн працюють у тісній взаємодії і вербують громадян країн Заходу, що прибувають до Росії або Білорусі.

Також наголошується, що Росія прагне поставити процеси в Білорусі під все більший контроль. На думку Литви, Росія розглядає Білорусь як "буферну державу", плацдарм для бойових дій в разі конфлікту із Заходом/НАТО, як прикордонну країну, за допомогою якої Москва може надавати свій вплив у регіоні.

Інший момент, якого торкнуться окремо, це проект Білоруської АЕС. Він охарактеризований як "такий, що не відповідає стандартам ядерної безпеки, комерційно необґрунтований, підтримуваний російськими грошима і технологіями, мета якого - посилити позиції Росії в регіоні".

Нагадаємо, Державна прикордонна служба попередила українців про небезпеку поїздок до Білорусі.

Раніше Лавров оцінив ймовірність об'єднання Росії і Білорусі.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com