Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Угорщина небайдужа до нашого краю (ФОТО)

5 грудня 2014 р., 20:01

Держсекретар з питань економічної дипломатії Угорщини обговорив важливі питання з владою Закарпаття

Сьогодні, 5 грудня голови облради Володимир Чубірко , ОДА Василь Губаль, народний депутат України Василь Брензович та Мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл провели зустріч з Держсекретарем з питань економічної дипломатії Угорщини Левенте Модьором. Участь в заході взяв й перший заступник голови облради Михайло Попович, Генеральні консули Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї та Берегові в Ендре Саліпскі.

 

Держсекретар насамперед зазначив, що Угорщина вже не перший рік підтримує Україну в її намірах щодо інтеграції до Європейського Союзу. І так буде й надалі, - запевняє Левенте Модьор. «Ми наголошуємо – в наших інтересах міцна і єдина Україна. Ми зміцнюємо контакти з сусідніми регіонами, пріоритетом і надалі залишається Закарпаття. Ми і практично доводимо відданість взаємних відносинам. Із Закарпаттям інтенсивність співпраці стане ще динамічнішою. Пропонуємо розбудовувати три нові пункти переходу на кордоні, зокрема. Ми хочемо цим наблизити вашу країну до Європи», - поділився планами угорський посадовець.

Також він повідомив, що з січня у консульствах в Берегові та Ужгороді працюватимуть аташе з економічних питань, які допомагатимуть налагоджувати контакти між бізнесовими структурами країн. Ще один проект, який стадії опрацювання – запуск залізничного сполучення Будапешт-Мукачево.

Василь Губаль зауважив, що для нас підтримка Угорщини в цей непростий час є важливою. «Ми будемо все робити, щоби наші відносини ставали тіснішими в плані транскордонного співробітництва. Розраховуємо на підтримку і декларуємо, що готові до співпраці. Ми будемо піднімати питання щодо розбудови пунктів розвитку, щодо створення належної інфраструктури в Києві. Надіємося на підтримку в цих проектах з боку керівництва країни», - запевнив керівник краю

Володимир Чубірко подякував партнерам за те, що Угорщина опікується закарпатськими громадами, незалежно від їх національної приналежності. «Ви у відповідальний момент завжди поруч з нашим народом. Дякую за чітку позицію щодо ситуації на Сході країни. Ми зі зброєю в руках захищаєм свій суверенітет. Нині наша країна на порозі реформ. В цьому очікуємо на вашу допомогу. Також прогнозуємо, що й надалі співпрацюватимемо в програмі Східного партнерства. Все, що ви робите – надважлива справа для нашої держави», - зазначив керівник облради.

Володимир Чубірко відзначив, що Закарпаття є постійним учасником усіх програм сусідства Європейського Союзу, які діють на східному його кордоні. На сьогодні в області реалізується понад 30 інвестиційних проектів за рахунок коштів Європейського Союзу. І суттєво важливою для нашого краю є угода між МЗС Угорщини та Закарпатською обласною радою.

Лише протягом останніх двох років у рамках цієї програми на Закарпатті завдяки співфінансуванню угорської сторони реалізовано більше 90 проектів з енергозбереження, поточного і капітального ремонту установ соціальної сфери, зокрема шкіл, дошкільних навчальних закладів, охорони здоров’я та культури.

Сторони обговорили можливість реалізації нових проектів в рамках Східного партнерства. Також йшлося і про можливість залучення Закарпаття до ще одного потужного європейського проекту вартістю 300 мільйонів доларів – Дунайської стратегії. Це проект, який дозволить вирішити і екологічні проблеми басейну річки Тиса.

Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com